- Reklama -
DomůSportRozhovor s Jiřím Moučkou, jedním ze dvou zakladatelů Czech Pro-Am Teaching Tour

Rozhovor s Jiřím Moučkou, jedním ze dvou zakladatelů Czech Pro-Am Teaching Tour

- Reklama -

Do prvního turnaje letošní sezóny série golfových turnajů Czech Pro-Am Teaching Tour (CPATT) zbývá ještě něco lehce přes měsíc. V mezičase proto přinášíme exkluzivní rozhovor s Jiřím Moučkou, jedním se zakladatelů této série turnajů. Head Pro Jiří Moučka stál společně s Master Pro Janem Juhaniakem, legendou českého golfu, u samotného zrodu Czech Pro-Am Teaching Tour, kterou dodnes vedou a v rozhovoru prozrazuje prvotní impulsy, které k založení série turnajů vedly, hodnotí, kam se Czech Pro-Am Teaching Tour podařilo během více než deseti let její existence posunout a sdílí i vize do budoucna.

První otázka, která padla, se týkala založení CPATT: Co bylo oním prvotním impulsem, který k založení série golfových turnajů vedl?

JM: V minulosti se hrály turnaje organizované českou PGA, šlo přibližně o 7 turnajů ročně. Kolem roku 2009-2010, v důsledku finanční krize, sice turnajů neubylo, ale byly přesunuty do vzdálenějších míst, nešlo již o turnaje v Praze a okolí. Ačkoli jsme chtěli hrát, bylo to pro nás logisticky náročné, mnoho turnajů se konalo například na hřištích na Moravě, a právě tato velká vzdálenost se stala překážkou. Mezi lety 2010-2011 jsme začali přemýšlet o založení vlastní série golfových turnajů, přičemž jsme chtěli cílit na profesionály, kteří se živí trénováním golfu (tzv. Teaching-PRO). Myšlenku se nám podařilo přetavit ve skutečnost a první ročník CPATT proběhl v roce 2012 v berounském golfovém resortu. Od té doby se koná pravidelně až dodnes, minulý rok jsme oslavili desáté jubileum. 

- Reklama -

Desetileté úspěšné fungování je velkým úspěchem, proto mě zajímalo, na co jsi nejvíce hrdý, jak se CPATT od svých začátků změnila a kde vidíš největší posun?

JM: Díky mým povahovým rysům to takhle nemám, abych se cítil hrdý, nicméně opravdu dobré je to, že všechny plánované turnaje byly realizovány, s jedinou výjimkou během covidové pandemie opravdu vše proběhlo na předem domluvených místech tak, jak to bylo naplánováno. Naše přednost spočívá v precizní organizaci, již v prosinci máme termínovou listinu na následující rok, nic nenecháváme na poslední chvíli a v den turnaje jsou již veškerá plnění vůči partnerským klubům vyřízena. Golfové kluby nám velmi vycházejí vstříc, jde o velmi lukrativní místa, která jsou dnes již našimi partnerskými hřišti. Každý, kdo se v prostředí golfu pohybuje, jistě bude souhlasit, že Černý Most, Beroun nebo Albatross jsou, co se golfové kvality týče, top hřiště v ČR. Bonusem je, že CPATT má i charitativní rozměr – už 6 let pomáháme Viktorii Mužíkové, která jako dětský pacient prodělala onkologické onemocnění mozku. 2x během CPATT probíhá dobrovolná sbírka v rámci tomboly, do které poskytuje hodnotné ceny i SportInvest, náš hlavní partner. Není to tedy pouze o golfu, snažíme se i pomáhat. 

Propojení sportu a pomoci je krásný počin. A jaké máš vize s CPATT do budoucnosti?

JM: Ještě před covidovou pandemií byla založena Czech Pro-Am Golf Academy, skrze kterou chceme pomoci mladým hráčům, aby si měli možnost zahrát s profesionály. Vzhledem k nucené dvouleté covidové pauze jsme to bohužel úplně nerozjeli, ale pracujeme na tom. Již minulý rok jsme pár mladých hráčů z těchto tréninkových center zařadili do turnajů a chceme v tom dále pokračovat. Jednou z našich vizí do post-covidové doby je tedy zapojování mladých hráčů. V dnešní době je celkem vysoký počet mladých, kteří se věnují golfu, v tréninkových centrech mládeže trénují děti a dospívající ve věkovém rozmezí 5-18 let. Z mnoha z nich vyrůstají reprezentanti, nicméně my nechceme cílit na top špičku mezi amatérskou mládeží, ale chceme se zaměřit na výkonnostně lepší hráče ve věku přibližně 14-16 let. Máme za to, že pokud v tomto věku dostanou šanci zahrát si s profesionálem, zjistí, co jim to může přinést, vyzkouší si nový styl hry a okusí atmosféru turnaje, což jim může být dodatečnou motivací ve hře vytrvat a dále se zlepšovat.

Vize je to krásná, držím palce, aby se ji podařilo naplnit a aby vše dále pokračovalo tak úspěšně, jako doposud.

Foto: Foto je z charitativní dražby, která se uskutečnila v rámci finálového turnaje v Golf Resort Black Bridge, Praha.

Partneři Czech Pro-Am Teaching tour 2022

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?