- Reklama -
DomůTechnikaPočítačePřenosný počítač MW a-X2P s šesti obrazovkami a ohromujícím výkonem

Přenosný počítač MW a-X2P s šesti obrazovkami a ohromujícím výkonem

- Reklama -

Společnost MediaWorkstations patřila mezi první výrobce počítačů, kteří před několika lety představili návrhy přenosných systémů serverové třídy s rozšiřitelnými obrazovkami. Její špičkový model a-X2P s procesory AMD se nyní dočkal vylepšení o ještě výkonnější procesory a masivnější porci paměti RAM. Díky vylepšenému hardwaru jsou systémy o něco objemnější s rozměry 41.5 x 62.5 x 27 cm a těžší s maximální hmotností 25 kg.

Nejnovější verze přenosné pracovní stanice a-X2P nyní podporuje procesory AMD EPYC Genoa s až 192 jádry Zen 4 a dvojnásobným počtem vláken. Je také vybavena 3 TB operační paměti DDR5-4800, ale uživatelé ji mohou dále rozšířit až na 6 TB, a MediaWorkstations nabízí konfigurace až se dvěma profesionálními grafickými procesory.

V případě zobrazovacího pole lze workstation a-X2P nakonfigurovat tak, aby integroval až šest obrazovek s úhlopříčkami 24 palců, rozlišením HD nebo UHD a profesionální předkalibrací ideální pro filmovou produkci, živé vysílání a obdobné aplikace.

- Reklama -

Platforma PCI Express 5.0 bohužel není podporována. Místo toho je základní deska vybavena čtyřmi sloty PCIe 4.0 X16 přímo připojenými ke každému CPU a jak už bylo zmíněno, k dispozici jsou konfigurace až se dvěma GPU. Připraven je také jeden slot M.2 2280/22110 pro SSD NVMe a navíc 2x SlimSAS 8i s 4x PCIe 4.0 NVMe nebo 16 x SATA III porty napojenými na druhý procesor.

Výběr portů základní desky zahrnuje 2x konektory USB 3.2 Gen 1, 1x VGA, 1x COM, 1x 1 GbE MLAN a 2x 10 GbE. K dispozici je také TPM nebo volitelná sada TPM 2.0. Kromě toho je k dispozici řadič pro správu Aspeed AST2600 s dvoujádrovým procesorem Arm Cortex A7 a vestavěným grafickým adaptérem Arm Cortex M3 pro 2D video, který podporuje signály 1920 x 1200 / 60 Hz.

Oficiální ceny těchto pracovních stanic jsou zveřejňovány pouze na dotaz. Při započtení nákladů na procesory, operační paměť a dvě špičkové grafické jednotky může cena plně vybaveného systému a-X2P velmi pravděpodobně přesáhnout hranici 50 tisíc dolarů.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?