- Reklama -
DomůTechnikaAudio videoPosloucháte hudbu i v koupelně? IKEA má levný voděodolný monitor

Posloucháte hudbu i v koupelně? IKEA má levný voděodolný monitor

- Reklama -

I na český trh dorazil kompaktní aktivní monitor IKEA z řady VAPPEBY, který kromě poslechu ve standardních podmínkách nabízí také možnost jeho použití např. v koupelně, což umožňuje voděodolná konstrukce se stupněm krytí IP67. Podle dané normy by měl reproduktor zvládnout ponoření až do hloubky jednoho metru, a to podobu okolo 30 minut. Monitor je samozřejmě odolný i proti vniknutí prachu či písku, takže se může stát praktickým doplňkem např. při pobytu na koupališti, pláži apod.

Prostorově nenáročný model o rozměrech 8 x 8 x 6 cm a hmotností necelých 190 g, za jehož designem stojí finská návrhářka Iina Vuorivirta, je osazen Bluetooth modulem pro spárování se smartphonem, tabletem či notebookem. Integrovaná Li-ion baterie 3.6 V s kapacitou 2600 mAh dobíjitelná prostřednictvím portu USB-C zaručuje při zhruba poloviční nastavené hlasitosti výdrž až 80 hodin nepřetržitého provozu. Výrobce doporučuje použít standardní adapter 5 VDC 1 A, Bluetooth funguje na klasické frekvenci 2400 – 2483.5 MHz v rámci 2.4 GHz sítí.

Ovládací tlačítko umístěné na horní ploše plastového šasi je dvousměrné a obstarává funkce On/Off a Play/Pause, dvoubarevná LED dioda informuje o párování zařízení, stavu baterie a jejího nabíjení. Obvod disponuje i obvodem Auto-Off, který reproduktor automaticky vypne poté, co po dobu 5 minut nedojde ke spárování s hostitelským telefonem, nebo po 20 minutách, kdy senzor nedetekuje přehrávání audia.

- Reklama -

Zpět do továrního nastavení se uživatel dostane dlouhým stisknutím (cca 5 sekund) tlačítka. VAPPEBY PT Bluetooth Speaker je nabízen v červené, černé nebo žluté barvě za cenu cca 300 Kč. Vzhledem k příznivé cenovce si tak zakoupením druhého monitoru lze užít i stereo poslech, aktivovatelný dvojím stiskem zmíněného tlačítka.

„Základním cílem nového výrobku bylo nabídnout kvalitní zvuk v univerzálním produktu, který lze použít opravdu kdekoli. Reproduktor byl navržen s ohledem na jednoduchost a jasné funkce, což z něj činí uživatelsky velmi přívětivé řešení,“ uvedl v tiskové zprávě šéf vývoje designu Stjepan Begic.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?