- Reklama -
DomůZprávyPortugalský Bobi je nestarším psem na světě

Portugalský Bobi je nestarším psem na světě

- Reklama -

Jen několik dní poté, co byla čivava Spike oficiálně jmenována Guinnessovou knihou rekordů nejstarším žijícím psem na světě, byl korunován nový držitel tohoto titulu. Třiadvacetiletý Spike získal titul nejstaršího žijícího psa na světě v 19. ledna, ale 2. února organizace oznámila, že obdržela důkazy o ještě starším psovi, kterým je čistokrevný pes plemene Rafeiro do Alentejo – veteránovi, slyšícího na jméno Bobi, bylo před pár týdny neuvěřitelných 31 let, přičemž průměrná délka života této rasy se pohybuje okolo 12 až 14 let.

Bobi zároveň drží rekord vůbec nejstaršího psa na světě, když na této pozici nahradil australského dobytkářského psa Blueyho, jenž zemřel ve věku 29 let a 5 měsíců v listopadu 1939. Bobiho osmatřicetiletý majitel Leonel Costa, kterému bylo osm let, když se štěně narodilo, popsal psa jako „jedinečného svého druhu“ a uvedl, že zvíře má i přes svůj věk stále velký apetit.

Bobi, který se narodil 11. května 1992 na rodinné farmě v portugalském Conqueiros, měl v roce 2018 zdravotní potíže, a musel být hospitalizován poté, co zkolaboval kvůli problémům s dýcháním. Rekordman má také problémy se zrakem a pohyblivostí, které přišly s věkem, ale celkově jde v dlouholetých stopách své rodiny. Bobiho matka Žira se dožila 18 let, zatímco další ze psů rodiny Costových, Chicote, se dožil 22 let.

- Reklama -

Po všechny ty roky byl bojovníkem, jen on sám ví, jak se držel, nemuselo to být snadné, protože průměrná délka psího života není tak vysoká, a kdyby promluvil, jen on by mohl vysvětlit tento úspěch,“ říká Bobiho majitel. „Jsme velmi šťastní a vděční za to, že nám osud i po třiceti letech umožnil užívat si Bobiho přítomnost v našem každodenním životě.“

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?