- Reklama -
DomůVideoNejvětším psem na světě je doga Zeus

Největším psem na světě je doga Zeus

- Reklama -

Dvouletá německá doga Zeus byla Guinnessovou knihou rekordů vyhlášena nejvyšším žijícím psem na světě. První příčku zajistila tomuto exempláři z texaského Bedfordu výška 1 metr, 4 centimetry a 6 milimetrů, kterou před časem změřil a potvrdil veterinář. Majitelka Brittany Davisová uvedla, že vždy snila o tom, že bude mít německou dogu jménem Zeus, a byla štěstím bez sebe, když jí bratr daroval osmitýdenní štěně. „Od té doby, co jsme ho dostali, je to velký pes, už jako štěně byl nezvykle vysoký a měl obrovské tlapy.“

„Zeusův jídelníček zahrnuje každý den 12 hrnků krmiva pro psy značky Gentle Giants a také občas smažené vejce a psí tyčinky. Jeho nejoblíbenější pochoutkou jsou kostky ledu. „Nejčastěji slýcháme komentáře typu: „Páni, to je kůň!“, „Můžu se na něm projet?“ nebo „Má sedlo?““, říká Davisová. „Odpověď na všechny tyto otázky zní ‚ne‘.“

Podle Amerického kynologického klubu pochází německé dogy z loveckých psů ze středověku. I když jsou známé tím, že se tyčí nad ostatními plemeny, jsou náchylné k poměrně mnoha zdravotním potížím a mají tendenci se dožívat kratšího věku než ostatní psi.

- Reklama -

V loňském roce zemřel ve věku osmi let Freddy, německá doga, kterou kdysi Guinnessova kniha rekordů oslavovala jako nejvyššího psa na světě. Pes, který žil v anglickém Essexu, měřil od tlapek po kohoutek 103.5 cm a když stál na zadních nohách, tyčil se nad lidmi ve výšce 226 centimetrů.

Ani tyto rozměry ale Freddymu nezajistily absolutní prvenství v dané kategorii – rekord stále drží podle Guinnessovy knihy jiná gigantická německá doga, opět jménem Zeus, jejíž výška se zastavila na 111 centimetrech a 8 milimetrech.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?