- Reklama -
DomůMotoFunkční dřevěná replika supersportu Bugatti Centodieci

Funkční dřevěná replika supersportu Bugatti Centodieci

- Reklama -

Luxusní Bugatti Centodieci v ceně osmi milionů eur, jehož vlastníkem je např. Cristiano Ronaldo, je snem mnoha řidičů i jejich školou povinných synů, kterým stěny dětského pokoje zdobí plakáty Ferrari, Austinu Martin, Lamborghini a dalších, pro většinu populace finančně nedostupných supersportů. Sen o vlastním modelu Centodieci se alespoň částečně splnil synovi vietnamského tesaře Truong Van Daa, který se specializuje na výrobu dřevěných kopií těchto vozů.

Na zmenšené replice Bugatti Centodieci pracoval Dao dva měsíce a výsledkem je pojízdný model, který má drtivou většinu součástí včetně pneumatik či sedaček postavenou ze dřeva. Kovové segmenty byly použity pouze v části rámu, kolového ústrojí, hřídelí nebo pantů dveří. Vozidlo s funkčními světlomety i směrovkami pohání elektromotor.

„Můj syn má 18 měsíců. Zpočátku jsem pro něj vyrobil několik drobností, jako je malý dřevěný domek a další hračky. Moc se mu líbily a každý den si s nimi hrál, ale tyto věci se snadno rozbijí, tak jsem zkusil postavit něco většího a mechanicky odolnějšího,“ říká autor projektu.

- Reklama -

„Z internetu jsem si stáhnul fotky a dostupné materiály, vytiskl je a přepracoval konstrukční náčrty různých součástí, což trvalo asi pět dní. Pak jsem koupil dřevo, nechal ho deset dní vysychat, a následné práce zabraly dalších více než 40 dní.“

Dao společně s týmem tří truhlářů vyrábí i repliky jiných aut: „Vybírám si moje oblíbené značky a navíc mám rád kabriolety. Než jsem se začal věnovat dřevěným kopiím supersportů, tak jsem vyzkoušel také jiné výrobky, ale po úspěchu prvních modelů jsem si uvědomil, že mým osudem jsou auta,“ dodal zručný konstruktér, pocházející ze severovietnamské provincie Bac Ninh, kde se v mnoha rodinách tesařské řemeslo dědí z otce na syna.

Přiložené video přibližuje výrobu kopie Bugatti Centodieci, závěr záznamu demonstruje výsledný projekt. Pokud vás tato tématika zajímá, tak další kreace postavené ze dřeva (např. Ferrari Laferrari Aperta) najdete na YouTube kanálu ND – Woodworking Art.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?