- Reklama -
DomůLifestyleDiamantový luxus za 9.2 milionu dolarů: nejdražší Bentley na světě

Diamantový luxus za 9.2 milionu dolarů: nejdražší Bentley na světě

- Reklama -

Modely značky Bentley se rozhodně nedají nazvat masově dostupnými a výjimkou není ani verze Continental GT Speed se základní cenovkou více než 460 tisíc dolarů. Mezi nové majitele tohoto elegantního sporťáku patří také úspěšná britská designérka a módní návrhářka Debbie Wingham, jejíž přezdívka „Queen of the Worlds Most Expensive“ o lecčems napovídá, takže asi nepřekvapí, že mezi její klienty se řadí např. rapper Drake, Katy Perry, Justin Bieber, dubajská turistická společnost nebo holding Kempinski Group.

Wingham se u Continental GT Speed ovšem nespokojila se „standardní“ variantou a oslovila firmu Andertons, specializující se na úpravu luxusních vozů, která tomuto Bentley věnovala tři měsíce intenzivní práce. Modifikace se tentokrát netýkaly změn v oblasti pohonného ústrojí či faceliftu kapotáže, ale většina úsilí týmu Andertons byla směrována do interiéru.

Úpravy vyšly na astronomických 9.2 milionu dolarů a celková cena vozu v matně černém laku tak u modelů Bentley stanovila nový světový rekord. Nejdražšími doplňky dané exempláře jsou čtyřkarátový růžový diamant v hodnotě 6.7 milionu dolarů, vsazený do volantu nebo zdobení ventilačního systému tvořené dvěma tříkarátovými černými diamanty v hodnotě 578 650 dolarů.

- Reklama -

K dalším opulentním prvkům v kabině náleží diamanty vykládaná přístrojová deska, stejnými drahokamy opatřená řadicí páka v hodnotě 1.7 milionu dolarů, zlaté klíče s přívěskem od Cartiera osázené diamanty či ručně prošívaná sedadla z výběrové kůže s diamantovým vzorem.

„Když jsem před 22 lety začínala svou kariéru jako návrhářka haute couture, nikdy jsem ani nepomyslela na to, že jednou budu vlastnit nejdražší Bentley na světě. Nebudu v něm samozřejmě jezdit do školy ani na nákupy,“ dodala Wingham.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?