- Reklama -
DomůTechnikaHerní konzole a hryAYA NEO 2S: herní konzole s procesorem Ryzen 7 7840U

AYA NEO 2S: herní konzole s procesorem Ryzen 7 7840U

- Reklama -

Přenosná herní konzole společnosti AYA NEO s označením AYA NEO 2S je postavena na platformě Windows a osazena procesorem AMD Ryzen 7 7840U plus různými vylepšeními v oblasti chlazení, baterie a reproduktorů. Verze 2S z produkce čínského výrobce tak v marketingovém souboji vyzve konkurenci jako jsou např. modely GPD Win Mini či ASUS ROG Ally, vybavené stejným typem procesoru.

Jednotka AMD Ryzen 7 7840U se rychle stává oblíbeným APU (procesor + grafiky v jednom čipu) modelem pro výrobce kapesních her. Procesor postavený společností AMD speciálně pro tento segment je tím nejlepším krokem, jakým se mohla značka po úspěchu Steam Decku prezentovat. Pro srovnání, GPD použije stejný APU v zařízení Win Mini, stejně jako AOKZOE s A1 Pro a A2. Kromě toho se očekává, že ASUS nabídne ROG Ally s vlastní verzí Ryzen 7 7840U pod označením Ryzen Z1.

Základem Ryzenu 7 7840U je osmijádro generace Zen 4, s celkem 16 vlákny pracujícími na maximální frekvenci 3.3 GHz. Velmi důležitou součástí této koncepce je grafické řešení Radeon 780M využívající 12 výpočetních jednotek RDNA 3. To stačí k tomu, aby nabídlo spoustu pixelů obrazovkám, které bez mrknutí oka dosáhnou rozlišení FullHD.

- Reklama -

AYA NEO 2S disponuje přepracovaným chladicím systémem se třemi tepelnými trubicemi, jež by měly Ryzen 7 7840U udržet pod kontrolou i při extrémním vytížení. Kromě toho je zařízení dodáváno s vylepšenými reproduktory a potenciálně větší baterií, ačkoli lepší výdrž akumulátoru může být dána spíše optimalizací účinnosti související se zmíněným Ryzenem, jenž je určen do přístrojů malých rozměrů.

Před časem uvedla značka do distribuce také řadu AIR Plus, vybavenou různými typy procesorů počínaje variantou Intel Core i3-1215U a konče verzí AMD Ryzen 7 6800U. AIR Plus je však jen jednou z několika sérií herních kapesních počítačů, které společnost AYA NEO vybavila APU architekturou Zen 3+ s grafickým čipem RDNA 2.

S příchodem procesoru Ryzen 7 7840U se také otevírají dosud neimplementované možnosti pro miniaturní počítače, netbooky a příbuzná zařízení, což by mělo do tohoto průmyslového odvětví přinést zásadní změny. V případě gigantů jako např. Lenovo, HP, Dell, Acer, Gigabyte, MSI apod., dojde dříve či později k reakci, kdy výrobci budou muset nabídnout zákazníkům vlastní konkurenceschopné stroje. Přiložené video demonstruje konzoli AYE NEO 2, představenou v minulém roce.

- Reklama -
- Reklama -

Poslední přidané

- Reklama -

Neuniklo vám?